ERTEMLER

Arama

Son Yorumlar

  Bigadiç’de Ekmeğe Zam

  Bigadiç’de Ekmeğe Zam

  Bigadiç’de Ekmeğe beklenen zam geldi.Ekmeğin gramajı değişmezken fiyatı arttırıldı. Yüzde 25 oranındaki fiyat artışıyla, bugünden itibaren 250 gram Ekmek 1 liradan satılmaya başlandı.

  12 Ağustos 2016 Cuma - 0 kez bakılmış
  Facebook 0 Twitter 0

  Bigadiç’de Ekmeğe beklenen zam geldi.Ekmeğin gramajı değişmezken fiyatı arttırıldı. Yüzde 25 oranındaki  fiyat  artışıyla, bugünden itibaren 250 gram Ekmek 1 liradan satılmaya başlandı .Yaklaşık 4 yıl önce 25 Kuruş zam yapılarak 75 kuruş olan ekmek fiyatı bugünden itibaren 1 Lira oluyor.Ekmek Fırıncılarının zam talebi,Bigadiç Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı tarafından uygun bulunarak zamlı ekmekler bugün satışa sunuldu.

  Konu ile ilgili olarak ekmek alan vatandaşlar ise zammın beklenen bir zam olduğunu dile getirdi.

  Bigadiçli Ekmek Fırıncıları, tuza mayaya yapılan zamların ardından Bigadiç genelinde 250 gram ekmeğin fiyatını 1 Liradan satışa çıkarttı. Fırıncılar 4 yıl sonra gelen zam sonrasında biraz olsa rahatladıklarını dile getirirken, vatandaşlar da üreticiyi düşünerek 4 yıl sonra gelen zammın beklenen bir zam olduğunu belirtti.

  Bigadiç’de Ekmek Fırını İşletmecisi Adem Demiraslan “ Vatandaşların beklediği bir zamdı. En son 4 yıl önce 0,50 kuruştan 0,75 kuruşa bir zam yapılmıştı. O günden bugüne de bir zam yapılmadı. Ekmeğe zam yapılmadı ama tuza una mayaya zam yapıldı. Pişirme konusunda oduna zam yapıldı. Elektriğe ve Motorine zam yapıldı. Her şey belli başlı zamlar oldu.İşçi maliyeti arttı. Bu ekmeğe yapılan zammın vatandaşa fazla belirgin olacağını zannetmiyorum.” dedi.

  İlgili Görseller

  ????????????????????????????????????

  ????????????????????????????????????

  ????????????????????????????????????

  ????????????????????????????????????

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Sayfalar

  Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.
  iPortal Kodlayan: Özer Gül