ERTEMLER

Arama

Son Yorumlar

  Yağcılar Mahallesinde Cep Telefonu İsyanı

  Yağcılar Mahallesinde Cep Telefonu İsyanı

  Teknoloji çağının en verimli dönemlerinin yaşandığı şu günlerde Bigadiç’İn Yağcılar Mahallesi (köy )halkı, şehirdeki yakınları ile görüşebilmek ve akıllı telefonların özelliklerinden yararlanmak istediklerini belirttiler.

  20 Ağustos 2016 Cumartesi - 0 kez bakılmış
  Facebook 0 Twitter 0

   

  Teknoloji çağının en verimli dönemlerinin yaşandığı şu günlerde Bigadiç’İn Yağcılar Mahallesi (köy )halkı, şehirdeki yakınları ile görüşebilmek ve akıllı telefonların özelliklerinden yararlanmak istediklerini belirttiler. Köylerinde telefon çekmediği için neredeyse dış dünyayla bağını koparan Yağcılar Mahallesi halkı telefon görüşmesi yapabilmek için çareyi kilometrelerce uzaklıktaki yüksek tepelere çıkmakta buluyor. Yağcılar Mahallesi’nde telefon operatörlerinin çekmemesi köy halkını isyan noktasına getirdi. Hiçbir operatörün çekmediği için vatandaşlar , yetkililerden yardım istiyorlar.  Teknoloji çağının en verimli dönemlerinde Yağcılar Mahallesi halkı, şehirdeki yakınları ile görüşebilmek ve akıllı telefonların özelliklerinden yararlanmak istiyorlar.

  Yağcılar Mahallesi sakinlerinden , Bakkal esnafı  77 yaşında Erol Erak  isimli vatandaş ,Türkiye’nin 4,5G’ye geçtiği  şu günlerde  kendilerinin 3G’yi bile göremediğini bildirdi. Erol Erak“Köyümüz Bigadiç’e uzaklığı  31 km dir. Bigadiç’in en büyük Yatılı İlköğretim okulu  ve  Jandarma Karkol komutanlığı köyümüzde bulunmaktadır.120 Hane den oluşan büyük bir köye sahibiz. Çevremize kurulmuş olan baz istasyonları, sinyallerini bir türlü bizim köye ulaştıramamaktadır. Bizler de bu sıkıntılar içinde köyümüzde elimizdeki telefonları adeta süs aleti gibi taşınmaktayız.

  Türkiye’miz 4,5G’ye geçmesine  rağmen halen maalesef biz 3G’yi dahi göremedik, göremeyeceğiz de. Sadece Yağcılar Mahallemiz değil çevremizde telefon çekmeyen bir çok  daha köyümüz var, bu köylerimizde aynı sıkıntıya yaşamaktadırlar. Tüm operatörlerdeki yetkililere rica ediyoruz köyümüze gelin görün ve sorunlarımıza bir çare bulun. Bizler ne yazık ki telefon alıyoruz, aylık aidat ödüyoruz ama ödediğimiz kadarda görüşemiyoruz, konuşamıyoruz.”dedi.

  İlgili Görseller

  ????????????????????????????????????

  ????????????????????????????????????

  ????????????????????????????????????

  ????????????????????????????????????

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Sayfalar

  Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.
  iPortal Kodlayan: Özer Gül