ERTEMLER

Arama

Son Yorumlar

  Bigadiç Adalı Barajına Kavuşuyor

  Bigadiç Adalı Barajına Kavuşuyor

  40 Bin dekar arazinin modern sistemlerle sulanmasını sağlayacak Adalı Barajı temeli atılarak 3 yıl içerisinde faaliyete geçmesi bekleniyor. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Balıkesir’de bir dizi temel atma ve açılış programı kapsamında Adalı Barajının da temelini attı. Balıkesir’de düzenlenen Program kapsamında, 1 baraj, 7 gölet, 3 gölet ve sulaması, 2 sulama, 5 taşkın […]

  01 Ağustos 2016 Pazartesi - 0 kez bakılmış
  Facebook 0 Twitter 0

  40 Bin dekar arazinin modern sistemlerle sulanmasını sağlayacak Adalı Barajı temeli atılarak 3 yıl içerisinde faaliyete geçmesi bekleniyor.

  Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Balıkesir’de bir dizi temel atma ve açılış programı kapsamında Adalı Barajının da temelini attı.

  Balıkesir’de düzenlenen Program kapsamında, 1 baraj, 7 gölet, 3 gölet ve sulaması, 2 sulama, 5 taşkın koruma tesisi, 1 ağaçlandırma ve ormancılık projesinin temeli atıldı; 2 tesisin de açılışı, ilçelerle yapılan canlı bağlantılarla eşzamanlı olarak gerçekleştirildi.

  40 Bin dekar arazinin modern sistemlerle sulanmasını sağlayacak Adalı Barajı temeli atılarak 3 yıl içerisinde faaliyete geçmesi bekleniyor.

  40 yıldan bu yana yapılması beklenen Adalı Barajı’nın temeli atıldı. Bigadiç Adalı Barajı yapıldığında Bigadiçlilere sağlıklı içme suyu sağlanacak ve yaklaşık 40 bin dönüm arazi de baraj sayesinde sulanabilecek. Bölgede yaşayan besiciler, süt üreticileri de silajlık mısır ekimiyle kaba yem üretebilecekler. Bölgedeki Adalı, Bekirler, Çeribaşı, İlyaslar, Emirler, Kayırlar, Yolbaşı ve Çamköy arazilerine kadar cazibeli sulama alanları oluşacak. Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu “Adalı Barajı’nın ilçemize kazandırılması noktasında desteklerini esirgemeyen, başta Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım olmak üzere, Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Edip Uğur, teşkilatımız ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunar, Bigadiçli hemşerilerime bu önemli yatırımın hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim.” dedi.Bigadiçli vatandaşlar ise ”40 yıllık özlemimiz sona erdi.  Adalı barajını bize kazandıran,İlçemiz için gecesini gündüzüne katarak bütün mesaisini gücünü harcayan, Belediye Başkanımız İsmail Avcuya çok teşekkür ederiz.”dediler.

  İlgili Görseller

  BİGADİÇ BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL AVCU, AK PARTİ'NİN BİGADİÇ'TE OYLARININ REKOR DÜZEYDE ARTTIĞINI SÖYLEDİ (TAŞKIN SARICA/BALIKESİR-İHA)

  ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANI VEYSEL EROĞLU, DARBECİLERDEN ASKER ELBİSESİ GİYMİŞ TERÖRİSTLER OLARAK BAHSEDERKEN, TÜRKİYE'Yİ SURİYE'YE BENZETMEYE ÇALIŞTIKLARINI SÖYLEDİ. (BAHADIR DEMİRÇEVİREN/BALIKESİR-İHA)

   

   

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Sayfalar

  Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.
  iPortal Kodlayan: Özer Gül